RSS
środa, 30 czerwca 2010
Jak żyć żeby podróżować

Kto nie marzył o tym, żeby podróżować po całym świecie i przenosić się z miejsca na miejsca poznając nieustannie nowe, piękne zakątki? No dobra, pewnie jest cała grupa domatorów, której wcale podróże do szczęścia potrzebne nie są.

Ale przed tymi, którzy chcą podróżować wyłania się kilka problemów. Te dotyczące przechowywanie gratów są stosunkowo proste do rozwiązania. Ale jak pogodzić podróżniczy tryb życia z pracą? Z czego żyć?

Właściwie są dwa wyjścia z tej sytuacji.

1) zbić na tyle dużą kasę, żeby resztę życia móc podróżować

2) znaleźć taką pracę, która nie będzie kolidować i umożliwi ci podróżowanie

 

Wyjście pierwsze brzmi bardzo kusząco, ale wiążę się z nim pewne ryzyko: co jeśli plan się nie powiedzie? Co jeśli spędzisz większość życia (albo całe) w pogoni za tym magicznym momentem i nigdy tam nie dotrzesz?

Wyjście drugie brzmi trudniejsze do zrealizowanie i związane z większymi wyrzeczeniami... ale niekoniecznie. Żeby podróżować nie trzeba być konsultantem od spraw niepotrzebnych ani biznesmenem z górnej półki. Rozwój Internetu otwiera coraz szersze możliwości pracy mobilnej - i choć wciąż nie jest łatwe znaleźć dobrą pracę mobilną, to z roku na rok staje się to coraz prostsze.

05:46, marteczet
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Zakładki:
Przydatne w podróży